Op dit moment liggen er in de vier Utrechtse ziekenhuizen meer dan 200 Covidpatiënten, waarvan 57 op de intensive care. “Dat is hele intensieve zorg. Tel daarbij een hoog ziekteverzuim op en het feit dat het personeel na dit jaar aan het einde van zijn latijn is, dan heb je een beeld van de schaarste.”
Voor de zorg aan een ic-bed zijn immers vier tot vijf verpleegkundigen nodig, zegt Van Lunteren. “We hebben een mooie samenwerking met Defensie, maar ook daarin lopen we inmiddels tegen onze grenzen aan. We hebben extra handjes nodig, maar dat moeten wel opgeleide handjes zijn.”
Hoewel er vandaag weer een daling is te zien in de besmettingscijfers, loopt de zorg nog compleet vast. “In heel Nederland zijn er vandaag 490 ziekenhuisopnames geweest. Om je een idee te geven: een gemiddelde afdeling heeft 20 tot 25 patiënten. Je hebt het dus over hele afdelingen aan patiënten die binnen komen, bovenop de gewone zorg.”
Piek moet naar beneden
Het is dan ook van groot belang dat de piek harder naar beneden gaat dan nu, zegt Van Lunteren. “Want anders blijft het een slijtageslag op het moment dat we dit na die grote piek nog langer vol moeten houden. Daar zit onze grote zorg.”
Bron: RTV Utrecht





